Jak dbać o pędzle do makijażu?

pędzle do makijażu hakuro

 

Każda kobieta wie, że do makijażu nie wystarczy jeden pędzel. Czynności takie jak: blendowanie, konturowanie, pudrowanie, albo nakładanie podkładu wymagają różnych rodzajów pędzla. Wyróżniają je takie cechy jak: długość, kształt oraz miękkość włosa. Jednak nawet najlepsze pędzle takie jak Hakuro, można zniszczyć jeśli się o nie odpowiednio nie dba. Pędzle do makijażu Hakuro możesz kupić w drogeriach internetowych, takich jak np. puderek.com.pl.

Jak czyścić pędzle do makijażu?

 

Jest wiele sposobów na czyszczenie pędzla. Niektóre z popularnych metod są bardzo niebezpieczne dla włosia, które może stać się bardziej szorstkie, a nawet wypadać! Dlatego najpierw o tym, czego nie można robić podczas mycia pędzli.

 

Czego unikać podczas czyszczenia pędzli do makijażu?

Bez względu na to, czy zamierza się myć pędzle o długim, puszystym włosiu, przeznaczonym do nakładania pudru, czy te o twardszym, krótszym włosiu, służące do robienia perfekcyjnych kresek na powiece, kilka czynności jest bezwzględnie zakazanych. Pierwszy typ pędzla to na przykład Hakuro H55, jest delikatny, miękki i nie można używać do jego mycia wrzącej wody. Nie zaleca się tego nawet w przypadku pędzli bardziej twardych, jak Hakuro H61, który możesz zobaczyć tutaj, ponieważ gorąca woda może dostać się do łączenia włosków, a co za tym idzie, rozkleić je. Nie należy również czyścić pędzli substancjami drażniącymi, silnymi detergentami, ponieważ może to nie tylko zniszczyć włosie, ale również podrażnić delikatną skórę twarzy. Najlepsze do tego celu będą specjalne płyny do dezynfekcji pędzli, lub do czyszczenia ich.

Podstawy

Pamiętaj, by odpowiednio przechowywać pędzle, aby nie narażać ich na zanieczyszczenia. Najlepsze będzie solidne etui, które najłatwiej jest dokupić do zestawów pędzli, takich jak zestaw pędzli Hakuro. Bezpieczne etui na pędzle są dostępne w drogerii internetowej puderek.com.pl

Do szybkiego czyszczenia pędzli można używać mokrych chusteczek do demakijażu, albo płatków kosmetycznych nasączonych płynem do demakijażu. Warto myć dokładnie wszystkie pędzle przynajmniej raz na 3 tygodnie. Do tego celu przyda się specjalny płyn do czyszczenia pędzli. Można również użyć delikatnego szamponu do włosów jako zamiennika.

O Pędzlach Hakuro pisałam już wcześniej – przejdź do posta.

LEAVE A COMMENT

About Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi sit amet purus rutrum, vestibulum urna a, elementum nulla. Etiam pharetra nisi sit amet sapien malesuada, non hendrerit arcu pellentesque.

Sample Content

Nam eget placerat justo. Suspendisse quis hendrerit nisl. Nullam eget malesuada dui. Phasellus auctor, justo eu euismod vestibulum, ex nisl mollis elit, ut efficitur mauris turpis ullamcorper nisl. Proin eleifend erat tellus, at feugiat mi pulvinar at.

Get in Touch

  • Address:
    ARINIO GROUP
    WZ-290,Plot No.-8, Commodo
    Aenean Cursus-100002

Powered by WordPress. Theme by Arinio